Advertisement
TV Şovu

Kanal D’nin Üç Kız Kardeş dizisi başlıyor! İşte yayın tarihi ve diziyle ilgili tüm detaylar…

Advertisement
Advertisement

İclal Aydın’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan Üç Kız Kardeş dizisinin çekimlerine bir süre önce başlandı. Dizinin seti araya giren koronavirüs vakaları nedeniyle biraz gecikti. Ayvalık’ta yapılan hazırlıkların ardından çekimlere başlandı.

Bir süre önce Kanal D’nin bu yeni dizisiyle ilgili tanıtımlar ekranda yer almaya başladı. Diziye konu olan romanın yazarı İclal Aydın ile birlikte Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Berker Güven ve Reha Özcan da rol alıyor.

İlk tanıtımıyla merak uyandıran dizide üç kız kardeşin masalsı halleri dikkat çekti. Aileleriyle birlikte Ayvalık’ta yaşayan ve sevgi dolu bir ortamda büyüyen kardeşlerin istenmeyen olaylar yaşayacağı ve dramatik bir hikâyenin izleyiciyi beklediği daha sonraki tanıtımda da görüldü.

Dizinin yayın tarihi az önce açıklandı. Hafta içinde sonuçlanan duruma göre Üç Kız Kardeş dizisi Salı akşamları yayınlanacak ve ilk yayın 22 Şubat akşamı olacak! Salı akşamları TRT1’de Masumlar Apartmanı, ATV’de Destan ve Fox TV’de Evlilik Hakkında Her Şey dizileri ekrana geliyor. Üç Kız Kardeş dizisi bu dizilere rakip olacak…

 

Süreç Film’in yapımcılığını üstlendiği, birbirine sıkı sıkıya bağlı Türkan, Dönüş ve Derya kardeşlerin hikâyesi anlatılıyor. Yönetmenliğini Eda Teksöz’ün üstlendiği dizinin senaryosunu Betül Yağsağan kaleme alıyor.

Aile sıcaklığını izleyiciyle buluşturmaya hazırlanan dizinin çekimleri Ayvalık’ta devam ediyor. İclal Aydın’ın satış rekorları kıran Üç Kız Kardeş romanından uyarlanan dizi ekran yolculuğuna çıkmaya hazırlanıyor…

Dizinin hikayesi kısaca şu şekildedir…

Türkan, Dönüş ve Derya… Biri güzelliğiyle, biri uysallığıyla, diğeri asiliğiyle dillere destan, birbirlerine delicesine bağlı üç kız kardeş… Onlar yaşıtları kadar basit hayaller kurarken ne geçmişlerinin gölgesi onları terk edecek ne de talihleri yanlarında olacaktır. Üç kız kardeş anne ve babalarıyla mutlu bir hayat sürerken, Türkan’ın evlenmesiyle birlikte ailenin üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başlayacak ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Türkan sıkışıp kaldığı masal şatosunda mutsuzluğunu örtbas etmeye çalışırken, Dönüş’ün hayatı geçmişten gelen büyük bir sırla alt üst olacak, Derya ise geri dönüşü olmayan bir yola adım atacaktır. Sadık ve Nesrin ise kızlarını uçurumun kenarından almak için bazen kendilerini bazen de birbirlerini kaybetme noktasına geleceklerdir.

İşte tüm karakterler hakkında detaylı bilgiler…

 

SADIK (Reha Özcan)

Sadık eşi ve kızları için, daha doğrusu kökleri için sevgi dolu bir Postane Müdürüdür. Anne ve babasını genç yaşta kaybettiğinde ailesini her şeyin önünde tuttu çünkü kardeşleri onun tüm ailesiydi. Doğduğu Ayvalık’tan hiç ayrılmak istemese de eşi Nesrin’in isteğine karşı gelemeyip Eskişehir’e yerleşti ama aklı hep köklerinde, Ayvalık’ta. Ve bir gün dayanamayıp Nesrin’den gizlice Ayvalık’a tayinini isteyince evliliği sona ermiş. Ama kızları Dönüş, bu evliliğin uçurumdan dönüşüydü. Yani Dönüş, Nesrin bebeğin Ayvalık’a dönüşünün ve evliliğinin simgesi olmuştur. Sadık ve Nesrin, masalsı bir hayat yaşadığını düşündükleri kızları Türkan’ın aslında nasıl bir cehennemde yaşadığını öğrenirler. Küçük kızı Derya ise başka bir uçurumun eşiğindedir. Sadık tüm hayatını kızlarına ve eşine adamış olsa da birçok şeye gücü yetmeyecektir.

 

NESRİN (İclal Aydın)

Nesrin, Sadık’ın aksine doğduğu topraklara kök salmak için değil, o topraklardan kopmak için elinden geleni yapan bir kadın. Ayvalık’ı ve o dar çevreyi hiç sevmemiş, içinde kendini hep mutsuz ve baskı altında hissetmiştir. Kızları ve Sadık yüzünden topraklarına dönmek zorunda kalsa da hiçbir zaman tam anlamıyla mutlu olamayacaktır. Nesrin’in hayata karşı bitmek bilmeyen bir savaşı vardır. Aile içinde onun koyduğu kurallar geçerlidir. Kuralcı tavrı öğretmen olmasıyla ilgili olsa da Nesrin doğuştan baskın bir karakterdir. Sadık sırf onu sevdiği için buna boyun eğse de gün geçtikçe Nesrin’in başına buyrukluğundan çok rahatsız olacaktır. Nesrin ne yaptıysa ailesi için yapmıştır. Ama herkes bilir ki bu Nesrin’in hırslarıyla ilgilidir. Kızlar ellerinden kayıp gitmek üzereyken Nesrin ve Sadık’ın sonsuz hesaplaşması başlayacaktır.

 

SOMER (Berker Güven)

Ayvalık’ın en varlıklı ailesi olan Rüçhan ve Özer’in tek oğludur. Mine ile yurt dışında okurken tanışmış ve ailesinin tüm engellemelerine rağmen onu bırakmamıştır. Maddi korkuları nedeniyle Türkan’la evlenmesine göz yummuş ama Türkan’a eş olmayacağına dair söz vermiştir. Kalbinin tek sahibi Mine’dir. Ama Somer gün geçtikçe Türkan’ın iyiliğine kayıtsız kalmayacak, annesinden ve sevgilisinden görmediği anlayışı ve iyiliği onda görecektir. Somer, annesinin gölgesinde büyüdüğünü ve sonrasında Mine’nin himayesinde yaşadığını çok geç fark edecektir. Türkan’ın içindeki cevheri gördüğünde belki de çok geç olacak.

 

TÜRKAN (Özgü Kaya)

Türkan, masalın içindeki bir Külkedisi, masal şatosuna kapatılmış bir Rapunzel… Hayatı dışarıdan masal gibi görünse de kapalı kapılar ardında sadece Türkan’ın gözyaşları var. Türkan, güzelliğinden başka hiçbir meziyeti olmadığını düşünmüştür hep. Yoksa annesi onu sadece “güzel” olduğu için sevmezdi. Ailenin ilk gözyaşı olan Türkan, annesinin hep güzel, narin, kırılgan kızıydı, hep korunmaya ihtiyacı olduğunu düşündü, öyle yetiştirdi. Bu yüzden Türkan’ın hayatında hiçbir şeyi seçme hakkı yoktu. Kocasını da, evlendikten sonra yaşadığı cehennem hayatını da o seçmedi. Rapunzel gibi merdivensiz bir kuleye kapatılmış kaderini ne kadar kabulleneceğini kimse bilemez.

 

DÖNÜŞ (Almila Ada)

Sadık Bey ve Nesrin Hanım’ın ortanca kızları olup, babası Sadık Bey’e en çok benzeyen kızlarıdır. Edebiyat okumak istemiş, ancak hastalığı ve maddi imkânsızlıklar buna izin vermemiş, ablası evlenip, ağabeyi de üniversiteye gidip evden ayrılınca ailesiyle baş başa kalmıştır. Kendisini Çalıkuşu romanındaki Feride ile kıyaslayan Döner, onun aslında romanın Munise’si (Çalıkuşu Feride’nin kızı) olduğunu yıllar sonra öğrenecektir. Döner’in en büyük aşkı Serdar’dır. Nesrin, Dönin’i her zaman Serdar’dan uzak tutmaya çalışmıştır. Bir süre başarılı da olmuştur belki ama yıllar sonra iki sevgili yeniden buluşacaktır.

 

DERYA (Melisa Berberoğlu)

Derya, “Erkek Fatma” lakaplı Sadık ve Nesrin Hanım’ın en bağımsız, açık sözlü, asi kızıdır. Kedileri, köpekleri, ağaçları, kuşları ve böcekleri çok seven, onlarla ilgilenen, onlara güzel isimler veren Derya’nın niyeti mimar olmaktır. Hayallerinin peşinden koşmak için hiçbir engelle karşılaşmaz ama ne yazık ki en büyük engel yine kendisidir. Uçarılığı, aceleciliği ve asiliği hata yapmasına neden olacak, yanlış insanları seçecektir. Sorumsuz ve serseri bir hayat yaşayan, hayatımın aşkı diye tutunduğu kendinden yaşça oldukça büyük Hakan, genç kızı belki de geri dönüşü imkansız yollara sürükleyecektir.

Advertisement
Nice Health