Advertisement
Seyahat

ÇEŞME TAKSİ FİYATLARI 2022

Advertisement
Advertisement

Önceki hafta Çeşme’ye gittiğimde fazlaca merkez denilebilecek bir yerde kaldım. Kaldığım yerden de bahsedeceğim birazdan fakat bilinen merkezde kalın plajlar olsun mekanlar olsun eğlence kulüpleri olsun ulaşımı taksiyle sağlamam gerektiğinden 2016 Çeşme taksi tutarları mevzusunda baya bir düşünce sahibi oldum! Daha ucuza da getirebilirdim doğal ki fakat dedim madem Türkiye’de yaşarken ki son tatilim azcık keyf yapayım dedim

Ama sonuçta güzel veri oldu, herşey sizin için

Merkez derken baya merkezde kaldım. Şöyleki booking.com’dan Çeşme’yi seçip merkezden uzaklığa bakılırsa sırala diyince gelen sıralamaya bakılırsa otel baktım o şekildeki söyleyeyim  Ama benim bu sefer dinlence içeriğime Çeşme merkezde kalmak daha müsait olduğundan o şekildeki yaptım, yoksa Çeşme’ye gidiş amacınıza bakılırsa direk plajlara yakın, ve ya Alaçatı‘da otel bakmanız daha müsait olabilir.

Ama merkezde kalırsanız ve taksiye ihtiyacınız olursa taksimetrede görmeyi bekleyeceğiniz fiyat aralıkları için sizi önceden hazırlayayım.

2022 Çeşme taksi fiyatları :

İzmir Havaalanı-Çeşme –>Pazarlıkla binerseniz 150-200 TL arası olur, fakat mesela Havaş da iyi ve ucuz bır alternatif. Bir de şayet evvel ayarlama şansınız var ise hususi nakliyat servislerini de hem huzurlu hem ucuz olabilir. Örnek ben dönerken otelin yönlendirmesiyle bu şekilde bir yeri aradık. Çok muntazam birşekilde bizi oteli kapısından aldılar. Minibüsün içi huzurlu deri kaplıydı, küçük masa ve usb ve prizle şarj imkanı vardı. Üstelik şahıs başı 75 TLydi. Ha doğal tek yolcu siz olmuyorsunuz o ayrı fakat iyi bir opsiyon.

Çeşme Merkez-Babylon Beach Taksi –> 30-32 TL arası

Çeşme Merkez-Sole Mare Beach Taksi–> 30-35 TL arası

Çeşme Merkez-Dalyan balıkçılar–>35-45 TL (Çünkü gidiş 35 dönüş 45 oldu. artık aşağı yukarı diyelim!..)

Çeşme Merkez-Alaçatı Port –>70 TL (ek olarak dönüşte özel servisler 80TLye götürebiliyor)

Sonuçta Alaçatı Portun içerisindeki değişik yerlerde gidebilirsiniz fakat tamamı yanyana olduğu için meblağ oldukca değişmeyecektir.

Çeşme notlarını da yakında koyacağım, fakat şimdilik Alaçatı rehberi 2016 hazır bile…

Sorularınız ve yorumlarınızı her vakit bekleriz efenim…

Bu arada fiyatlar 2016 haziran ayına ait.

Advertisement
Nice Health